שירותי אחות לילה

אם חשבתם ששירותי אחיות פרטיות ניתנים רק בשעות היום, חשוב שתדעו כי בהחלט ניתן להזמין גם אחות לילה. מדובר באחות מוסמכת הנמצאת ליד האדם המאושפז או המצוי בביתו לאורך כל שעות הלילה, והיא דואגת לכל צרכיו ומשגיחה עליו.

מדוע נדרשים שירותי אחות בלילה?

שירות אחות לילה הינו נפוץ וחיוני בקשת רחבה של מצבים. כך למשל, כאשר אדם אחרי ניתוח או טיפול רפואי, או אדם הזקוק להשגחה רפואית מכל סיבה שהיא. במקרים אלו, ייתכן שההשגחה לאורך היום יכולה להינתן על ידי בני משפחה, מטפל ששוכרים את שירותיו ובשילוב של גורמי רפואה מהקהילה. יחד עם זאת, בשעות הלילה מתעוררים קשיים מיוחדים. לדוגמא, בני המשפחה המשגיחים על יקירם לאורך שעות היום אינם יכולים לעשות זאת בלילה, אם בגלל שהם עייפים, בגלל שעליהם לשוב לביתם ולהיות עם בני זוגם וילדיהם, בגלל שעליהם להתרענן ולנוח לקראת יום העבודה של מחר, וכיוצא בזאת.

במקרה זה שירות אחיות לילה נותן פתרון כפול. מצד אחד מדובר בהשגחה מסורה וחמה של מטפלת לילה הקשובה למטופל וצרכיו, למשל אם הוא מתעורר באמצע הלילה וחש ברע, צריך לשירותים, רוצה לשתות או לאכול, מעוניין לקום מהמיטה ולחזור אליהם וכן הלאה. המטפלת מקשיבה לו, מרגיעה אותו ומסייעת לו בכל צרכיו. מצד שני, אחות פרטית ללילה היא יותר מאשר מטפלת אלא אשת מקצוע בעלת ניסיון רב. היא מכירה את התסמינים, הסיבוכים והסיכונים הכרוכים במצבו של המטופל, ויודעת לפעול במידת הצורך בין אם במתן משככי כאבים או תרופות נחוצות אחרות, ובין אם בקריאה לאמבולנס ומתן עזרה ראשונה.

כמו כן, אחות לילה אמונה על קריאת המדדים השונים של האדם, ביניהם לחץ דם, רמת הסוכר, החום וכיוצא בזאת. היא ערה לשינויים במצבו של האדם, כולל נשימותיו במהלך הלילה, וגם יודעת להרגיעו אותו ולהשרות עליו ביטחון.

אחות לילה גם בבית החולים

שירות אחות לילה יכול בהחלט להינתן גם במסגרת בית החולים, בשעות בהן נוכחות הצוות הרפואי הרגיל יותר דלילה ולכן ניתנת פחות השגחה לכל חולה. במקרה זה, האחות מספקת את אותם שירותים שתוארו לעיל, וגם משמשת כחוליה מגשרת בין המטופל לבין הצוות הרפואי. היא דואגת לניטור קבוע של מצבו גם במשמרות הלילה, היא מעדכנת בבוקר או במידת הצורך את בני המשפחה, מעדכנת את הצוות הרפואי על מקרים שהתרחשו במהלך הלילה, וכן הלאה. יש לציין כי לא בכל המקרים נדרשים דווקא שירותי אחיות לילה ולעיתים ניתן לקבל שירות של מטפלת לילה שאיננה אחות. הדבר אפשרי במיוחד במצבים רפואיים שאינם סבוכים אלא בעיקר נדרשת השגחה, הקשבה, אמפתיה וסיוע בפעולות ומשימות לאורך הלילה.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

זקוקים לטיפול סיעודי? הזמינו מכאן אונליין...

  אחות מוסמכת

  הנחיצות של אחות פרטית בבית חולים

  אנשים זקוקים לאשפוז בבית החולים עקב מגוון רחב של סיבות, החל בהחלמה מניתוחים, התאוששות ממחלות ארוכות, לאחר תאונות דרכים או תאונות של קשישים בבית, ועקב התערבויות רפואיות נוספות. חשוב לדעת כי במקרים אלו ניתן לקבל השגחה פרטית בבית חולים, המסובסדת על ידי קופות החולים ואשר יכולה להינתן על ידי אחות מקצועית המלווה את המטופל, או על ידי מטפל אחר – כאשר במקרים רבים יישנה עדיפות לאחות.

  קרא עוד >>

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?