מטפלות סיעודיות לקשישים

לעיתים מגיע שלב או מצב בחיים בו האדם אינו יכול עוד לבצע את משימות ופעולות היומיום באופן עצמאי, והוא נזקק לסיוע ולהשגחה צמודה של צוות מטפלות סיעודיות. מדובר על פי רוב בקשישים שהגיעו למצבים סיעודיים בדרגות שונות, אך לא פעם גם באנשים המתאוששים מניתוחים, עוברים תהליכי שיקום אחרי תאונות, מתאוששים ממחלה חריפה, מתמודדים עם מחלות כרוניות, סובלים מנכויות זמניות או קבועות וכיוצא בזאת. עבור מצבים אלו ניתן לשכור את שירותיו של מטפל סיעודי פרטי שיכול להיות ישראלי או עובד זר.

כמה מילים על גמלת הסיעוד

על פי חוק, ניתן להעסיק מטפלות סיעודיות זרות או ישראליות תוך שמירה על כל הכללים הכרוכים בהעסקת עובד, לרבות הסכם העבודה, ימי חופש ומחלה, תשלום עבור שעות עבודה, שעות נוספות, ימי חופש ומחלה וכיוצא בזאת. מאידך, ניתן גם לקבל שירות של מטפלות המועסקות באופן ישיר על ידי חברת סיעוד, דבר החוסך הרבה התעסקות בירוקרטית. יש לציין כי כיום ניתן להמיר את גמלת הסיעוד בכסף המשולם לעובד הישראלי או הזר שמעסיקים. יחד עם זאת, הדבר תלוי בכך שהמטפל או המטפלת מועסקים לאורך שתיים עשרה שעות ביממה לפחות, שישה ימים בשבוע לפחות, ושהם אינם בני משפחה כגון ילדים של האדם, בן זוגו, הורה שלו, אאחד מאחיו, גיסים, דודים וכן הלאה. כמו כן, חובה להראות הסכם עבודה כתוב מול המטפל ובמידה שמדובר בעובד זר צריך גם להראות אישור מרשות האוכלוסין וההגירה להעסקת עובד זר, השוהה בארץ באופן חוקי. מלבד זאת, התנאי הבסיסי הוא כמובן היותו של האדם זכאי לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי באחת הדרגות הקבועות בתקנות.

מטפלות לקשישים בפרטי

יש לציין כי העסקת מטפלות לקשישים בפרטי אינה באה בשום אופן על חשבון הזכאות הניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי. עוד יש לציין כי לעיתים עד שמקבלים את כל האישורים להעסקת מטפלת סיעודי עובר זמן רב, שכן יש צורך לעבור את הבדיקות הרפואיות, להציג את הממצאים, לעבור את ביקור הבית של אחד מנציגי המוסד לביטוח לאומי וכן הלאה. כפועל יוצא מכך, קשה להעריך במדויק את פרק הזמן שיעבור עד שיתקבל מטפל סיעודי דרך מימון המוסד לביטוח לאומי, כאשר יכולים לעבור מספר שבועות ואף מספר חודשים. לעומת זאת, לעיתים קיים צורך מהיר במטפלת סיעודית בעוד ההליך מול המוסד לביטוח לאומי עודו נמשך. במקרים אלו, פנייה אל מטפלות לקשישים בפרטי מהווה פתרון הולם.

מטפלות סיעודיות

מטפלות סיעודיות כשמן כן הן, מלוות את האדם בין אם הוא קשיש או מצוי במצב סיעודי מסיבה אחרת, לכל אורך הזמן הנדרש. הן יכולות לשהות לצידו 24 שעות, חצי יממה בלבד, רק בשעות הלילה או רק בשעות היום, ולכל פרק זמן מבוקש. בתוך כך הן דואגות לכל צרכיו הבסיסיים לרבות בישול, ניקיון, אכילה, ישיבה וקימה, רחצה, ניוד ממקום למקום, ביקורים אצל רופאי הקהילה, דאגה לנטילת תרופות וכיוצא בזאת.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

יקירכם זקוק לטיפול סיעודי פרטי?

חברתנו מספקת שירותי סיעוד פרטי בפריסה ארצית ובהתאמה אישית

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?