קבלת שירותי מטפלת בבית

כאשר מדברים על שירותי מטפלת בבית מתכוונים למעשה לקשת רחבה של תפקידים שהיא מבצעת, וגם למגוון אפשרויות של שירות והעסקה – החל בקבלת ליווי מלאה מסביב לשעון והשבוע, ועד לקבלת שירותים זמניים למספר שעות שבועיות. בשורות הבאות נביא מספר שיקולים מרכזיים שצריכים להנחות אתכם בקבלת שירותי מטפלת בבית.

גורמים שיש לקחת בחשבון

לפני שמתחילים להעסיק או לקבל שירות של מטפלת בבית יש להתייחס למספר שיקולים מרכזיים. שיקול ראשון הוא התקציב העומד לרשותכם. התקציב יכול להגיע ממספר מקורות כמו גמלת סיעוד, קצבאות וכספים אחרים הניתנים על ידי הביטוח הלאומי, כספים המגיעים מפוליסות ביטוח פרטיות של סיעוד, תאונות וכדומה, ומימון המגיע לכם לאור שירותי הביטוח הנוספים (שב"ן) שיש לכם בקופת החולים. כמובן שהתקציב גם מגיע ממקורות מימון אישיים שלכם. את הסכום העומד לרשותכם יש להשוות אל תנאי השכר שגובה המטפלת, המשתנים בהתאם למספר השעות הנדרש ממנה, להיותה עובדת ישראלית או עובדת זרה, לתנאים שצריך לספק לה על פי חוק כמו דמי כיס, ולעיתים גם לפי אופי הפעילות הנדרשת ממנה.

שיקול שני שיש לקחת בחשבון הוא את צרכיו של האדם שעבורו נשכרים שירותי המטפלת. כך לדוגמא, קיימים אנשים הנחשבים למצויים במצב סיעודי אך למעשה מסוגלים להפגין רבה סבירה של תפקוד בעצמם. לדוגמא, הם יכולים לאכול בעצמם, להתלבש ולהתקלח בעצמם ולדאוג לצרכיהם ההיגייניים. לעומת זאת, יש אנשים שמתקשים הרבה יותר בביצוע הפעולות הבסיסיות, עד כדי כך שהם אינם יכולים לקום לבד מהכורסא ובוודאי לא לבשל לבד, ולמעשה הם זקוקים לסיוע שוטף בכל פעולה. יש לדאוג כי מטפלת בבית שאת שירותיה אתם מקבלים מסוגלת לתת מענה לכל הצרכים הללו.

שיקול שלישי הוא אופיו של האדם שעבורו שוכרים את המטפלת. הכוונה היא שיש ליצור התאמה טובה ככל האפשר בין המטפלת ובין האדם. לשם כך יש להיפגש עימה ולהתרשם ממנה, בעוד היא מתרשמת מכם, להרגיש האם יכולה להיות לה כימיה טובה עם המטופל, האם היא נעימה ומסבירת פנים, האם היא יותר מופנמת או תקשורתית, האם יש לה בגרות ובשלות בחיים, וכן הלאה. זכרו כי מטפלת בבית תבלה שעות לא מעטות עם האדם היקר ללבכם, שאותו אתם מכירים היטב וגם את נקודות הכוח והתורפה שלו, אז השקיעו מאמץ ומחשבה בבחירת מטפלת שעימה הוא יוכל ליצור קשר טובה.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

היום מזמינים שירותי מטפלת בבית בקליק

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?