מהי מטפלת סיעודית זמנית

מטפלת סיעודית זמנית, בניגוד למטפלת קבועה, היא כזו המספקת שירותי ליווי ותמיכה לאדם בביתו, בדיור מוגן או בבית החולים עד שיקבל את השירות הקבוע. השירות הקבוע מתחיל להינתן לאחר שאושרה גמלת הסיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי ונבחרה המטפלת שתלווה את האדם מכאן והלאה.

קווים לדמותה של מטפלת סיעודית זמנית

המטפלת היא מי שעברה הכשרות וקורסים נדרשים על ידי חברת הסיעוד המעסיקה אותה (יש גם מטפלות הפועלות באופן עצמאי). היא מבינה את החשיבות והשליחות שבעבודתה, את הצורך להפגין הקשבה וסבלנות, את הצורך להיות אמפתית ולעזור לזולת, וכן היא מבינה את ההיבטים שבהם הוא זקוק לעזרה שביכולתה לתת. יש לציין כי מטפלת סיעודית זמנית יכולה להיות עובדת זרה, אם כי במרבית המקרים עובדים זרים מועסקים באופן יותר קבוע, ולכן הכוונה היא בעיקר למטפלות ישראליות.

מה עושה מטפלת סיעודית מחליפה

יכולה לשהות עם המטופל לכל אורך שעות היממה, רק ביום או רק בלילה וכדומה. היא עוזרת לו בקשת רחבה של תפקודי היומיום, למשל בכל הקשור לאכילה, הלבשה ורחצה, ניוד בתוך ומחוץ לבית, השגחה על שלומו של המטופל, החלפה של מצעים ומוצרי ספיגה, וכדומה. כמו כן, היא יכולה לעזור בצרכים השונים הקשורים לניהול הבית ובהתאם לצרכי המטופל, למשל לשטוף רצפות, לנקות את המקלחת והשירותים, לנגב אבק ולטאטא, לסדר את הבית, לעשות סידורים וקניות מחוץ לבית, לגהץ, לעשות כביסה, לבשל עבור המטופל וכדומה. מעבר לכך, מטפלת סיעודית זמנית יכולה לעזור למטופל בנטילת התרופות שלו, כפי שאלו נרשמו על ידי הרופא והוכנו מראש.

דגשים לבחירת מטפלת סיעודית זמנית

כפי שאמרנו, מטפלת סיעודית מחליפה תהיה לרוב ישראלית. בעת בחירתה יש לשים לב למספר דגשים. קודם כל, חשוב להתרשם כי מדובר במטפלת שיש לה את הנכונות והאנרגיות הדרושות כדי לבצע את תפקידה. שנית, נסו להתרשם מהכימיה שלכם עם המטפלת, האם אתם יכולים לדבר איתה על יקירכם, האם הוא יהיה מסוגל ליצור עימה קשר, האם היא נחמדה ולבבית, וכמובן – האם יש לה את הכישורים הנחוצים. שאלו אותה האם כבר יצא לה להתמודד עם מצבים סיעודיים כמו זה של יקירכם ובחנו האם היא מסוגלת לענות על שאלות בסיסיות הקשורות לטיפול בו.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

המטפלת הקבוע של יקירכם יוצאת לחופשה ואתם מחפשים מטפלת סיעודית מחליפה?

הזמינו בקליק שירותי סיעוד בהתאמה אישית

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?