מטפלת סיעודית ישראלית או מטפלת זרה?

לאורך החיים עשויים להיווצר מצבים שונים בהם יש צורך במתן ליווי סיעודי לאדם, בין אם מדובר בקשיש שאינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי בשגרה, בין אם לאחר תאונה, עקב מחלה חריפה או כרונית, וכדומה. במקרים אלו, ניתן אמנם לספק ליווי צמוד לאדם על ידי בני משפחתו, אולם עד מהרה מתברר כי מדובר במשימה מורכבת למדי הכרוכה באתגרים בלתי מבוטלים ברמה האישית, הרגשית והטכנית. על כן, המעבר אל איש סיעוד המלווה את המטופל לאורך היום היא בסופו של דבר מתבקשת, ומביאה להרבה הקלה על המשפחה ועל האדם עצמו. יחד עם זאת, בשלב זה עולה השאלה האם לקחת מטפל סיעודי זר או מטפלת סיעודית ישראלית, ובתשובות לכך נעסוק בשורות הבאות.

זר או ישראלי?

ראשית, יש להבהיר כי גם מטפלות סיעודיות ישראליות וגם מטפלות זרות יכולות להעניק שירות מצוין ונחוץ, ואין הכרח כי דווקא האחת תהיה מקצועית יותר מהאחרת – כל עוד אתם עובדים מול חברה רצינית הדואגת לבחירת קפדנית של האנשים ומתן הכשרות רלוונטיות. בנוסף, יש להבהיר כי עקב שיקולים כלכליים הקשורה בשכרם של עובדים זרים, במרבית המקרים הבחירה תהיה במטפל זר המלווה את המטופל מסביב לשעון, בעוד מטפלות סיעודיות ישראליות נותנות מענה של כמה שעות ביום בהתאם לצרכים ולדרישות. יחד עם זאת, ישנה בהחלט אפשרות לקחת מטפלת ישראלית 24 שעות. שירות זה יכול להידרש למשל בימי החופש של העובד הזר (לרוב ימי ראשון), או במקרים בהם הוא נוסע לבקר את משפחתו עקב געגועים אל יקיריו ולמולדתו, ולעיתים גם ייבחרו מטפלות סיעודיות ישראליות עקב היתרונות הגלומים בשירותיהן.

מה היתרונות של מטפלים סיעודיים ישראלים?

למעשה, מטפלים סיעודיים ישראלים נותנים בדיוק את אותו המענה כמו עובדים זרים, אולם ישנם כמה הבדלים בולטים. בראש ובראשונה, מטפל ישראלי הוא כמובן אדם דובר עברית (או רוסית, או ערבית, או אמהרית בהתאם לצורך). המשמעת היא שלו ולאדם הסיעודי יש כבר מההתחלה שפה משותפת המאפשרת הבנה מהירה ומיידית, בלי צורך בשפת סימנים, בגמגומים באנגלית וכן הלאה. הדבר הופך את יצירת הקשר בין השניים להרבה יותר קלה ופשוטה, עם הבנה הרבה יותר מהירה של הצרכים המיידיים של המטופל. הדבר חוסך טרדות, אי הבנות והתרגזויות שאינן מועילות להרגשת האדם הסיעודי ולא להרגשת האדם שמטפל בו. בנוסף לכך, מטפלות סיעודיות ישראליות מגיעות מאותו רקע תרבותי של המטופל, פחות או יותר. כך למשל, הן מבינות היטב את משמעותם של החגים, של שבתות ושל שמירת כשרות, הן יכולות לצפות איתו בחדשות ולשוחח על ענייני היום, הן מבינות את ההערות וההקשרים המחברים את החיים בארצנו, וכך הקשר עם המטופל נעשה עמוק יותר וטבעי.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

שירותי סיעוד ישראלי בהתאמה אישית

מטפלים ומטפלות ישראליים

להכוונה מקצועית בנושא, מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג ליצור אמכם קשר בהקדם

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?