מטפלת סיעודית עם לינה

ישנם מצבים סיעודיים, למשל אחרי תאונה או של אדם קשיש, בהם ניתן להסתפק במטפלת סיעודית הנמצאת עם האדם לאורך שעות היום בלבד, במלואן או בחלקן. ואולם, במקרים רבים השירות החלקי אינו מספיק עוד ויש לקבל שירותים של מטפלת סיעודית עם לינה. למעשה, במקרה כזה המטפלת הסיעודית הופכת לבת בית לכל דבר הנמצאת עם האדם לכל אורך שעות היממה, ולכך יש השלכות רבות.

דברים שחשוב לדעת על מטפלת סיעודית עם לינה

המשמעות של מטפלת סיעודית עם לינה היא קודם כל שהמטפלת גם ישנה בבית המטופל. בדרך כלל יהיה מדוברת זרה ולא ישראלית וזאת עקב שתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה היא שמטפלים ישראלים מקבלים משכורת גבוהה יותר מאשר מטפלים זרים, וקשה מאוד לעמוד בעלויות אלו אפילו כאשר גמלת סיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי מכסה חלק מההוצאות. הסיבה השנייה היא שמטפלים זרים הם אנשים שעזבו את ביתם ומשפחותיהם בדיוק לצורך מטרה זו, ולכן הם פנויים מהתחייבויות כאלו ואחרות ויכולים להעתיק את חייהם אל בית המטופל. לעומת זאת, מטפלת ישראלית יכולה להיות בעלת ילדים, בן זוג ובית משלה, ומן הסתם אינה יכולה באופן קבוע לעבור ולגור עם אדם אחר.

יחד עם זאת, ישנם מצבים שבהם מטפלת סיעודית ללילה כן תהיה ישראלית. לדוגמא, אם יש צורך במטפלת עם לינה לתקופה מוגבלת של יום או יומיים אחרי אשפוז בבית החולים, או כאשר צריכים את המטפלת רק ליום או יומיים בשבוע באופן קבוע. זאת, עד שייגמרו ההליכים הבירוקרטים מול המוסד לביטוח לאומי, תתקבל גמלת הסיעוד ויתקבל לעבודה העובד הזר הקבוע.

מה עוד חשוב לדעת?

מטפלת סיעודית לשעות הלילה היא כאמור אדם שגר בבית עם המטופל. לכן, הדבר הראשון שיש לעשות הוא להקצות לה חדר בו היא תוכל ללון. מעבר לכך, ההעסקה שלה חייבת לעבוד בכל התנאים והתקנות, בין אם מעסיקים אותה באופן ישיר או דרך חברה אחרת. בין היתר, צריך לשלם לה שכר ולדאוג לימי חופש, לביטוח שלה, למזון, לספק לה אפשרות להתרחץ, מקום לבגדים וחפצים אישיים וכן הלאה. כמו כן, הכנסתו של אדם חדש לבית היא מהלך משמעותי ביותר שיש לעשות בתשומת לב ובחוכמה, עם בחירה נכונה של המטפלת לפי כישוריה, ניסיונה, אופייה ויכולתה לתקשר בצורה טובה עם המטופל.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

יקירכם זקוקים להשגחה פרטים בבית?

חברתנו מספקת שירותי מטפלת סיעודית ישראלית לשעות הלילה?

מלאו טופס אונליין ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?