מטפלת סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

הגיל השלישי מביא עימו לא מעט שינויים ברמה הפיזיולוגית, כאשר הגוף אינו מתחדש כבימים עברו ויש להקפיד הקפדה יתרה על הבריאות ואורח החיים. יחד עם זאת, גם הקפדה מצוינת אינה בהכרח מונעת את הצורך המופיע בסיוע סיעודי, למשל אחרי נפילות ושברים, עקב מחלה חריפה פיזית או דמנטית, וכן עקב אובדן היכולת לתפקד באופן עצמאי מסיבות רבות נוספות. במקרים אלו, מטפלת סיעודית פרטית שנותנת את הליווי המסור בבית, יכולה להיות דמות מפתח נחוצה מאוד לאיכות החיים של האדם ובני משפחתו.

כמה מילים על הקושי בקבלת סיוע סיעודי

הבאת מטפלת או אחות סיעודית פרטית למתן ליווי בבית אינה בהכרח החלטה קלה.

 • ראשית, מפני שהאדם המטופל עלול לראות זו כפגיעה מסוימת בפרטיותו ובעצמאותו.

 • שנית, כי הוא מצפה ומקווה שבני המשפחה יוכלו לספק לו את כל צרכיו.

 • שלישית, כי הדבר מספק עדות בלתי משתמעת לשתי פנים על הצורך הגובר שלו בסיוע להתמודדות עם מטלות היומיום. יחד עם זאת, הניסיון מראה כי משפחות המנסות להתמודד עם צרכי הסיעוד בעצמן, מגלות עד מהרה שמדובר במשימה מורכבת. הליווי הרצוף של הקשיש בשגרה, בין אם מדובר בהאכלתו, רחצתו, הלבשתו, עזרה בקימה ושכיבה על המיטה, או סיוע בשירותים – היא מעבר ליכולותיהם הרגשיות והפיזיות של אנשים רבים. למעשה, הקושי הזה הולך ומצטבר ומשפיע לרעה על היחסים, שבמקום יחסים משפחתיים רגילים הופכים ליחסי מטפל-מטופל. כמו כן, הדבר תובע זמן רב ומשאבים רבים הבאים על חשבון העבודה וחיי המשפחה של המטפלים. וכל זאת עוד לפני שציינו את היעדר הידע וההבנה המספיקים לגבי צרכיהם של אנשים סיעודיים בגיל השלישי. על כן, הבחירה בקבלת שירותי מטפלת או אחות סיעודית בבית היא בסופו של דבר בלתי נמנעת.

מה עושה מטפלת סיעודית בבית?

ראשית, חשוב לציין כי ישנו הבדל בין אחות סיעודית שהינה אשת מקצוע בעלת הסמכה של אחות, לבין מטפלת סיעודית שאינה אחות. שתיהן מסוגלות לספק מענה לצרכיו של הקשיש בכל ההיבטים שתיארנו לעיל ונוספים, ובתוך כך גם לצורך חברתי של הקשבה, שיחה, אמפתיה, התעניינות באדם וכדומה. מטפלת סיעודית גם היא בכל מקרה אשת מקצוע בעלת ניסיון רב בתחום, הכשרות הולמות והבנה מצוינת של צרכי המטופלים. יחד עם זאת, אחות סיעודית היא גם בעלת ערך מוסף של ידע רפואי, על כל המשתמע מכך מבחינת תשומת לב לתסמינים, למינונים של תרופות, לצורך דחוף בהתערבות רפואית, ללקיחת מדדים ועוד. אין בכך לומר שאחות סיעודית היא תמיד הבחירה הנכונה והמתבקשת, והדבר צריך להיעשות בהתאם למצבו של הקשיש, צרכיו, רצונותיו ורצונות בני משפחתו, והתקציב העומד לרשותם.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

יקירכם זקוקים לליווי והשגחה פרטית בבית?

לקבלת הכוונה מקצועית בנושא, מוזמנים ליצור איתנו קשר מכאן

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?