מטפלת פרטית לקשישים והמוסד לביטוח לאומי

מטפלת פרטית לקשישים עשויה להידרש בקשת רחבה של מצבים, למשל אחרי ניתוחים, עבור קשישים המתקשים לתפקד לבדם ובמגוון מצבים סיעודיים בדרגות חומרה שונות. ניתן לשכור את שירותי מטפלת פרטית לקשישים מחברות המתמחות בתחום, וזאת ללא תלות בזכאות מהביטוח הלאומי או מפוליסות שונות, ועד בטרם מסיימים את ההליכים הבירוקרטים מולם. כמו כן, ניתן כמובן להזמין מטפלת לקשישים בהתאם לזכאויות השונות, וגם כאן המטפלת מגיעה לרוב דרך חברת סיעוד המאושרת לעבודה דרך הביטוח הלאומי.

כמה דברים שחשוב לדעת על הזכאות לגמלת סיעוד

נכון להיום ניתן להמיר את גמלת הסיעוד שמקבל הקשיש גם בכסף, לצורך העסקת מטפלת פרטית לקשישים כל עוד מעסיקים אותה לפחות שישה ימים בשבוע ולאורך שתיים שעות ביום לפחות. יחד עם זאת, על מנת לקבל את גמלת הסיעוד יש לעמוד בכמה תנאים מצטברים של המוסד לביטוח לאומי. ראשית, יש להיות תושב ישראל ובגיל פרישה. שנית את הזכאות לגמלת סיעוד מקבלים לפי ההכנסות והמצב המשפחתי. כך לדוגמא, אדם יחיד המרוויח עד כעשרת אלפים וחמש מאות שקלים בחודש יהיה זכאי לגמלת סיעוד מלאה. לעומת זאת, אדם החי עם בן זוגו ושניהם מרוויחים למעלה מעשרים וארבעה אלף שקלים, לא יהיה זכאי כלל לגמלת סיעוד. יש לציין כי סכומי ההכנסות משתנים משנה לשנה.

מעבר לכך, עוד תנאי לקבלת גמלת סיעוד ומכאן להעסקת מטפלת פרטית לקשישים על חשבונה, היא הזדקקות רבה לעזרת הזולת. מדובר למשל בצורך להתרחץ, לאכול, להתלבש, ללכת בבית, לטפל בהפרשות, השגחה לצרכי בטיחות וכן הלאה. הדבר נקבע על ידי ביקור ובדיקה של אחות מטעם המוסד לביטוח לאומי. עוד תנאי הוא שהאדם שוהה בדיור מוגן או בבית, ולא למשל במחלקה סיעודית, בבית חולים גריאטרי וכדומה. יש לציין כי אם האדם שוהה בבית חולים כללי, הוא יוכל להמשיך ולקבל את הגמלה אך רק לאורך שלושים הימים הראשונים של האשפוז.

צריך לזכור כי ההליכים לקבלת הזכאות לגמלת סיעוד מול המוסד לביטוח לאומי עשויים להיות ממושכים ולהתפרש על פני מספר שבועות. ייתכן שבזמן זה יהיה צורך בקבלת סיוע דחוף של מטפלת פרטית לקשישים, ואפשר בהחלט לקבל את השירות במהירות דרך חברה המתמחה בהענקת שירותי סיעוד. מומלץ לתת עדיפות לחברה ותיקה ומוכרת העוסקת בתחום מזה שנים, שניתן לקבל עליה המלצות ומעסיקה מטפלות מיומנות ומוכשרות.

לפרטים נוספים ולהכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון:

אם אתם מחפשים מטפלת פרטית לטיפול והשגחה בבית, בבית חולים או בבית אבות, הגעתם למקום הנכון

השאירו פרטים כאן ואחד מנציגינו יצור איתכם קשר מיד שהתפנה

  אנו מספקים
  שירות סיעודי פרטי
  עובדים ישראלים בלבד!

  קבלו הצעת מחיר הטובה ביותר להשגחה פרטית בבית, בבית חולים או בבית אבות!

  איזה שירות מחפשים?
  איפה אתם צריכים את השירות?
  השאירו פרטים ליצירת קשר?